1

2

3

4

5

6

Trenerami Juventus Academy są osoby, które odbyły szkolenia w Turynie uzyskując certyfikat Juventus University lub w Polsce podczas wizytacji włoskich trenerów w naszych akademiach. Dodatkowo Trenerzy posiadają licencje trenerskie.

Wszyscy Trenerzy naszej akademii, pracujący w sektorze młodzieżowym Juventusu, są 3 razy w roku oceniani przez włoskich specjalistów. 

Zapewnia to najwyższy poziom szkolenia Dzieci chcących nauczyć się gry w piłkę nożną w naszej akademii.

 

Lista Trenerów pracujących w naszej akademii:

 


Tomasz Pazderski - Główny Trener Akademii

Urodzony w 1981 roku w Bydgoszczy. W 2006 roku ukończył  Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Przygodę  piłkarską rozpoczął w Gwiezdzie  Bydgoszcz, potem reprezentował Chemika  Bydgoszcz (trzecia liga) i Zawiszę  Bydgoszcz (trzecia liga)  oraz Spójnię Białe Błota (2 awanse). Instruktor piłki nożnej (Akademia Gdańsk) - 4 sezony pracy z dzieci w Spójnia Białe Błota. W sezonie 2011/2012, trener pierwszego zespołu Spójnia  Białe Błota. Od 2013 roku trener Juventus Akademii i od 2016 roku trener koordynator Juventus Academy Bydgoszczy. Od 2005 pracuje również jako nauczyciel wychowania fizycznego. Współzałożyciel ogólnopolskiej Ligi szóstek piłkarskich Extraliga.pl.


Krzysztof Bereznowski - Trener J|Academy Bydgoszcz

Urodzony w 1977 w Bydgoszczy, wychowanek Zawiszy Bydgoszcz, obrońca, uczęszczał do Szkoły Sportowej w Bydgoszcz, klasa piłkarska. Uczestnik mistrzostw Polski Młodzików w Chorzowie. Po kilku latach spędzonych w tym klubie jako junior kontynuował grę w Chemiku Bydgoszcz, wielokrotnie powoływany do reprezentacje Juniorów naszego regionu.W latach 1997-2001 zawodnik Pomorzanina Serock, z którym awansował do V-ligi. W 2013 ukończył kurs trenera PZPN-C, UEFA-B przy Kujawsko-Pomorskim Związku Piłki Nożnej. Trener w Juventus Academy od września 2013 roku.


Łukasz Figurski - Trener J|Academy Bydgoszcz

Urodzony w 1992 roku w Bydgoszczy– Trener UEFA C. Ukończył studia Wychowania Fizycznego w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Karierę piłkarską rozpoczął 1999 roku. Wychowanek Polonii Bydgoszcz. Później Azs UKw Bydgoszcz, Gwiazda Bydgoszcz, LKS Dąbrowa Chełmińska. Jako zawodnik zdobywał sukcesy w rozgrywkach młodzieżowych - 3 miejsce w rozgrywkach KPZPN kategorii Orlik , 3 miejsce w Lidze Wojewódzkiej KPZPN kategorii trampkarz i junior młodszy , dwa mistrzostwa w Bydgoskiej Olimpiadzie Młodzieży. Trener w Juventus Academy od września 2013 roku.


Michał Jakubowski - Trener J|Academy Bydgoszcz

Urodzony w 1988 roku w Bydgoszczy. Trener II klasy piłki nożnej. Karierę trenerską rozpoczął w 2011 roku, od pracy z dziećmi w Piłkarskim Przedszkolu w Bydgoszczy - treningi dla dzieci w wieku 4-7 lat. W czerwcu 2011 dodatkowo zajął się pracą z dziećmi z rocznika 2002 w klubie piłkarskim AZS UKW Bydgoszcz. Od czerwca 2013 roku trener rocznika 2002 w klubie piłkarskim UKS Polonia Bydgoszcz. Jako zawodnik w piłce seniorskiej reprezentował Gwiazde Bydgoszcz (IV LIga), Victorie Koronowo (II Liga). Był także powołany na konsultacje reprezentacji Polski oraz brał udział w testach kontrolnych w Legii Warszawa. 


Daniel Katerla - Trener J|Academy Bydgoszcz

Urodzony 1991 roku w Bydgoszczy, pomocnik,napastnik, wychowanek bydgoskiego Chemika. Brązowy medalista w kadrze województwa rocznika 1991, uczeń Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Młodzieży Piłkarskiej w Bydgoszczy. Znany z występów w bydgoskim Chemiku sezon 2009/2011, 2011/2012 piłkarz MKS Czarni Arena Żagań II Liga Zachodnia , 2012/2013 zawodnik KS Cuiavia Inowrocław, finalista pucharu Polski na szczeblu okręgowym sezon 2012/2013, obecnie zawodnik BKS Sparta Brodnica, karierę trenerską rozpoczął w JSS Polska w 2013.


Agnieszka Gizler - Trener Bramkarzy J|Academy Bydgoszcz

Urodzona w 1994r. w Bydgoszczy. Bramkarka drużyny KKPK Medyk Konin (w latach 2010-2013), złota medalistka Mistrzostw Polski U-19, Mistrzostw Polski Seniorek oraz zdobywczyni Pucharu Polski. Reprezentantka kadry Polski U-17,z którą awansowała na drugiej rundy kwalifikacyjnej Mistrzostw Europy U-17. W sezonie 2013/2014 zawodniczka drużyny RES Roma Calcio Femminile, z którą występowała w rozgrywkach Serie A. Karierę trenerską rozpoczęła w Juventus Academy Bydgoszcz oraz kadrze województwa kujawsko-pomorskiego dziewcząt u-13 i u-16.

 


Przemysław Mazurkiewicz – Dyrektor Sportowy

Urodzony w 1989 r.  Trener UEFA A. Absolwent Wyższej Szkoły Gospodarki - Turystyka i Rekreacja, oraz podyplomowo Wychowanie Fizyczne z Gimnastyką Korekcyjną. Sukcesy odnosił w grupach młodzieżowych. Kapitan drużyny, która w 2002 roku zdobyła Mistrzostwo Polski z reprezentacją województwa Kujawsko-Pomorskiego w kategorii U-13. W 2003 roku wygrał klubowe Mistrzostwo Polski z zespołem Polonii Bydgoszcz w kategorii U-14 (NIKE PREMIER CUP). Rok później zespół reprezentował Polskę w Finale Klubowych Mistrzostw Europy w Helsinkach, gdzie zajął 12. miejsce. W 2004 roku otrzymał powołanie do reprezentacji Polski U-15. W piłce seniorskiej reprezentował kluby na poziomie 4 ligi. Od 2011 zajmuje się szkoleniem dzieci. Do tej pory pracował w AZS UKW Bydgoszcz, Polonii Bydgoszcz oraz Victorii Koronowo. Od lipca 2014 do czerwca 2016 pracował przy drużynie seniorów Polonii Bydgoszcz.


Radosław Stypczyński – Trener J|Academy Bydgoszcz

Urodzony w 1989r. w Bydgoszczy, wychowanek Polonii Bydgoszcz, środkowy pomocnik. Złoty medalista w kadrze wojewódzkiej o Puchar PZPN im. Kazimierza Górskiego U-13 w 2002r.  Rok później wygrał Klubowe Mistrzostwo Polski „Nike Premier  Cup” na których został królem strzelców. W 2014r. reprezentował Polskę na Klubowych Mistrzostwach Europy „Nike Premier Cup” w Helsinkach gdzie zajął 12 miejsce. Uczęszczał  do Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego w Łodzi. Powoływany na mecze kadry Polski . W 2013 ukończył kurs trenera PZPN-C, UEFA-B przy Kujawsko-Pomorskim Związku Piłki Nożnej. Karierę trenerską rozpoczął od pracy z dziećmi w Juventus Academy Bydgoszcz.


Kacper Marks – Trener J|Academy Bydgoszcz

 Urodzony w 1993r. w Bydgoszczy.

Trener Grassroots C oraz nauczyciel wychowania fizycznego. Absolwent Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego na kierunku - Wychowania fizyczne. Wychowanek Zawiszy Bydgoszcz, z którą zdobył mistrzostwo ligi wojewódzkiej w Sezonie 2007/2008. Obecnie zawodnik drużyny seniorskiej BKS Bydgoszcz, z którą wywalczył awans do V ligi.

 

Patryk Skupin – Trener J|Academy Bydgoszcz

Urodzony w 1987 roku w Nakle nad Notecią. Przygodę piłkarską rozpoczął w Czarnych Nakło, potem reprezentował Dąb Potulice, Polonia Warszawa( krótki epizod) Zawisza Bydgoszcz (Szkoła Sportowa VII LO), czasy juniorskie. W piłce seniorskiej Spójnia Białe Błota (2 awanse) i Ks Łochowo. Jako trener prowadził zajęcia w Akademii Tomasza Hajty następnie praca w młodzieżowych zespołach KS Łochowo oraz na stanowisku pierwszego trenera w zespole seniorów (awans z A-klasy do V ligi). Posiada licencję PZPN-C oraz UEFA B.