J academy black

  

                                                                              

 

 

                                                                    

1

2

3

4

 

W dniach 27-28 kwietnia zawodnicy Juventus Academy Bydgoszcz rocznik 2010 brali udział w mocno obsadzonym międzynarodowym turnieju Marathon Cup. Turniej od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem czołowych klubów polskich oraz zespołów zagranicy. W turnieju brały udział 32 zespoły w tym drużyny z Czech i Niemiec. Nasz zespół odniósł kolejny mały sukces kończąc całe rozgrywki na wysokim 5 miejscu.

W pierwszym dniu podopieczni trenera Łukasz Figurskiego rywalizowali w fazie grupowej, gdzie znaleźli się w gronie takich drużyn jak Lech Poznań, Gwardia Koszalin, Banik Ostrawa (Czechy), Akademia Marcina Murawskiego Zielona Góra, UKS Śrem, Koziołek Poznań, Orlik Kaźmierz.

W grupie chłopcy zagrali na bardzo dobrym poziomie i z bilansem 4 zwycięstw, 2 porażek i remisu awansowali do najlepszej 8emki turnieju. W fazie grupowej najlepsze mecze nasi zawodnicy rozegrali z najsilniejszymi przeciwnikami Lechem Poznań oraz Banikiem Ostrawa. W wolnym czasie cała drużyna udała się na wycieczkę do ZOO, gdzie regenerowała siły na następny dzień 😁

Drugi dzień turnieju to faza finałowa, w której oprócz naszego zespołu znalazły się takie drużyny jak FASE Szczecin, Lech Poznań, Warta Poznań, USC Paloma Hamburg (Niemcy), Football Arena Szczecin, Kotwica Kórnik, LKS Ślesin. Nasza drużyna w dniu finałowym zanotowała mały falstart odnosząc 2 porażki, jednakże mimo tego faktu chłopcy dzielnie walczyli i potrafili wygrać kolejne 3 mecze w tym z zespołem z Niemiec. Na koniec nasza drużyna musiała uznać jeszcze raz wyższość przeciwnika. Ostatecznie po rozegraniu wszystkich spotkań Juventus Academy Bydgoszcz zakończył turniej na bardzo dobrym 5 miejscu.

Podsumowując były to dwa dni pełne piłkarskich emocji. Nasza drużyna rozegrała 13 spotkań mając okazję do rywalizacji z mocnymi polskimi zespołami oraz drużynami z zagranicy. Cieszy fakt, że chłopcy potrafili rywalizować na równym poziomie z takimi zespołami jak Lech, Warta czy drużyny z Niemiec i Czech. Zawodnicy podczas dwóch dni zmagań zostawili dużo zdrowia na boisku, ale tym samym zyskali nowe cenne doświadczenie, które zaprocentuje na pewno w przyszłości.

Gratulacje dla całego zespołu !!!

Wyniki: Faza grupowa (1 dzień)
Juventus Academy Bydgoszcz 5:0 Akademia Marcina Murawskiego Zielona Góra
Juventus Academy Bydgoszcz 0:3 Gwardia Koszalin
Juventus Academy Bydgoszcz 5:1 Orlik Kaźmierz
Juventus Academy Bydgoszcz 5:0 Koziołek Poznań
Juventus Academy Bydgoszcz 2:2 UKS Śrem
Juventus Academy Bydgoszcz 0:1 Lech Poznań
Juventus Academy Bydgoszcz 3:0 Banik Ostrawa

Wyniki: Faza finałowa (2 dzień)
Juventus Academy Bydgoszcz 0:3 FASE Szczecin
Juventus Academy Bydgoszcz 1:3 Warta Poznań
Juventus Academy Bydgoszcz 3:0 Kotwica Kórnik
Juventus Academy Bydgoszcz 3:1 Football Arena Szczecin
Juventus Academy Bydgoszcz 1:0 Paloma Hamburg
Juventus Academy Bydgoszcz 0:5 LKS Ślesin

Skład Juventus Academy Bydgoszcz :
Filip Pytlik
Dawid Janiszak
Jakub Kupczyk
Staś Chyliński
Jasiu Rydzewski
Tymon Nowak
Filip Kalinowski
Szymon Krzywański
Mikołaj Burek
Dominik Kacperski

Trener Łukasz Figurski

Najlepszym zawodnikiem drużyny został wybrany Dawid Janiszak. Gratulacje !!!

Dziękujemy drużynom przeciwnym za sportową rywalizację. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie. Osobne podziękowania kierujemy do rodziców, którzy pięknie kibicowali naszym młodym piłkarzom.

Galeria z tego wydarzenie dostępna poniżej:

https://www.facebook.com/jssbydgoszcz/photos/pcb.1953393741431857/1953381174766447/?type=3&theater

 

Z piłkarskim pozdrowieniem !!

 

58961781_1953381178099780_6410175810958786560_n.jpg