1

2

3

4

Trenerami Juventus Academy są osoby, które odbyły szkolenia w Turynie uzyskując certyfikat Juventus University lub w Polsce podczas wizytacji włoskich trenerów w naszych akademiach. Dodatkowo Trenerzy posiadają licencje trenerskie.

Wszyscy Trenerzy naszej akademii, pracujący w sektorze młodzieżowym Juventusu, są 3 razy w roku oceniani przez włoskich specjalistów. 

Zapewnia to najwyższy poziom szkolenia Dzieci chcących nauczyć się gry w piłkę nożną w naszej akademii.

 

Lista Trenerów pracujących w naszej akademii:


MAZUR.jpg 

 Przemysław Mazurkiewicz – Dyrektor Sportowy

Urodzony w 1989 r.  Trener UEFA A. Absolwent Wyższej Szkoły Gospodarki - Turystyka i Rekreacja, oraz podyplomowo Wychowanie Fizyczne z Gimnastyką Korekcyjną. Sukcesy odnosił w grupach młodzieżowych. Kapitan drużyny, która w 2002 roku zdobyła Mistrzostwo Polski z reprezentacją województwa Kujawsko-Pomorskiego w kategorii U-13. W 2003 roku wygrał klubowe Mistrzostwo Polski z zespołem Polonii Bydgoszcz w kategorii U-14 (NIKE PREMIER CUP). Rok później zespół reprezentował Polskę w Finale Klubowych Mistrzostw Europy w Helsinkach, gdzie zajął 12. miejsce. W 2004 roku otrzymał powołanie do reprezentacji Polski U-15. W piłce seniorskiej reprezentował kluby na poziomie 4 ligi. Od 2011 zajmuje się szkoleniem dzieci. Do tej pory pracował w AZS UKW Bydgoszcz, Polonii Bydgoszcz oraz Victorii Koronowo. Od lipca 2014 do czerwca 2016 pracował przy drużynie seniorów Polonii Bydgoszcz.

 


PAZDER.jpg

 Tomasz Pazderski - Główny Trener Akademii

 

Urodzony w 1981 roku w Bydgoszczy. Trener UEFA A .W 2006 roku ukończył  Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Przygodę  piłkarską rozpoczął w Gwieździe  Bydgoszcz, potem reprezentował Chemika  Bydgoszcz  , Zawiszę  Bydgoszcz   oraz Spójnię Białe Błota .  W sezonie 2011/2012, trener pierwszego zespołu Spójnia  Białe Błota. Od 2013 roku trener Juventus Akademii i od 2016 roku trener koordynator .  W 2017 ukończył międzynarodowy kurs dla trenerów w Turynie .Pracował jako szkoleniowiec podczas obozów międzynarodowych  organizowanych przez FC Juventus min.  w Polsce , Kanadzie ( Toronto , Montreal , Hamilton ).Od 2005 pracuje również jako nauczyciel wychowania fizycznego.


 


070.jpg

 Krzysztof Bereznowski - Trener J|Academy Bydgoszcz

Urodzony w 1977 w Bydgoszczy, wychowanek Zawiszy Bydgoszcz, obrońca, uczęszczał do Szkoły Sportowej w Bydgoszcz, klasa piłkarska. Uczestnik mistrzostw Polski Młodzików w Chorzowie. Po kilku latach spędzonych w tym klubie jako junior kontynuował grę w Chemiku Bydgoszcz, wielokrotnie powoływany do reprezentacje Juniorów naszego regionu.W latach 1997-2001 zawodnik Pomorzanina Serock, z którym awansował do V-ligi. W 2013 ukończył kurs trenera PZPN-C, UEFA-B przy Kujawsko-Pomorskim Związku Piłki Nożnej. Trener w Juventus Academy od września 2013 roku.


LKI.jpg

 Łukasz Figurski - Trener J|Academy Bydgoszcz

Urodzony w 1992 roku w Bydgoszczy– Trener UEFA B. Ukończył studia Wychowania Fizycznego w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Karierę piłkarską rozpoczął w 1999 roku. Wychowanek Polonii Bydgoszcz. Później AZS UKW Bydgoszcz, Gwiazda Bydgoszcz, LKS Dąbrowa Chełmińska. Jako zawodnik zdobywał sukcesy w rozgrywkach młodzieżowych - 3 miejsce w rozgrywkach KPZPN kategorii Orlik , 3 miejsce w Lidze Wojewódzkiej KPZPN kategorii trampkarz i junior młodszy , dwa mistrzostwa w Bydgoskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Trener w Juventus Academy od września 2013 roku. Prowadząc zespół w kategorii orlika zdobył z rocznikiem 2006 mistrzostwo Bydgoszczy w rozgrywkach Deichmann, gdzie nastepnie wraz z drużyną reprezentował nasze miasto na ogólnopolskim Finale MiniMistrzostw Deichmann Cup. Na szczeblu wojewódzkim z rocznikiem 2006 zajął I miejsce w rozgrywkach KPZPN w kategorii Żak oraz w rozgrywkach o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko Pomorskiego i Kujawsko Pomorskiej Lidze Halowej. Z rocznikiem 2010 zdobył 3 miejsce na etapie wojewódzkim w turnieju ,, Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku''. Trener podczas Juventus Summer Camp Polska w 2016 roku. Ukończył międzynarodowy kurs trenerów akademii młodzieżowych Juventusu w 2019 roku.

 

 


MICHAL.jpg

Michał Jakubowski - Trener J|Academy Bydgoszcz

Urodzony w 1988 roku w Bydgoszczy. Trener II klasy piłki nożnej. Karierę trenerską rozpoczął w 2011 roku, od pracy z dziećmi w Piłkarskim Przedszkolu w Bydgoszczy - treningi dla dzieci w wieku 4-7 lat. W czerwcu 2011 dodatkowo zajął się pracą z dziećmi z rocznika 2002 w klubie piłkarskim AZS UKW Bydgoszcz. Od czerwca 2013 roku trener rocznika 2002 w klubie piłkarskim UKS Polonia Bydgoszcz. Jako zawodnik w piłce seniorskiej reprezentował Gwiazde Bydgoszcz (IV LIga), Victorie Koronowo (II Liga). Był także powołany na konsultacje reprezentacji Polski oraz brał udział w testach kontrolnych w Legii Warszawa. 

 


20191107_150637.jpg

Marek Stefańczyk - Trener Bramkarzy J|Academy Bydgoszcz

Urodzony 14.06.1992 roku w Bydgoszczy. Trener z licencją UEFA B oraz uczestnik kursu UEFA Goalkeeper B w szkole trenerów PZPN. Z Juventus Academy Bydgoszcz związany od 2018 roku, w którym pełni rolę trenera - koordynatora szkolenia bramkarzy. Od roku 2019 jest także trenerem bramkarzy w Juventus Academy Poland w roczniku 2007. W swoim dorobku posiada wiele stażów trenerskich, m.in. w Zagłębiu Lubin oraz Warcie Poznań. Jako zawodnik reprezentował barwy BKS Bydgoszcz, z którym awansował do 4. ligi. Członek zespołu organizacyjnego FIFA U20 World Cup, lider wolontariuszy w obszarze mediów.

 


 198.jpg

Radosław Stypczyński – Trener J|Academy Bydgoszcz

Urodzony w 1989r. w Bydgoszczy, wychowanek Polonii Bydgoszcz, środkowy pomocnik. Złoty medalista w kadrze wojewódzkiej o Puchar PZPN im. Kazimierza Górskiego U-13 w 2002r.  Rok później wygrał Klubowe Mistrzostwo Polski „Nike Premier  Cup” na których został królem strzelców. W 2014r. reprezentował Polskę na Klubowych Mistrzostwach Europy „Nike Premier Cup” w Helsinkach gdzie zajął 12 miejsce. Uczęszczał  do Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego w Łodzi. Powoływany na mecze kadry Polski . W 2013 ukończył kurs trenera PZPN-C, UEFA-B przy Kujawsko-Pomorskim Związku Piłki Nożnej. Karierę trenerską rozpoczął od pracy z dziećmi w Juventus Academy Bydgoszcz.


KAPI.jpg

Kacper Marks – Trener J|Academy Bydgoszcz

 Urodzony w 1993r. w Bydgoszczy.

Trener UEFA B oraz nauczyciel wychowania fizycznego. Absolwent Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego na kierunku - Wychowania fizyczne. Wychowanek Zawiszy Bydgoszcz, z którą zdobył mistrzostwo ligi wojewódzkiej w Sezonie 2007/2008. Obecnie zawodnik drużyny seniorskiej BKS Bydgoszcz, z którą wywalczył awans do V ligi.