J academy black

  

                                                                              

 

 

                                                                    

1

2

3

4

1. Rundę wiosenną rozpoczęliście bardzo udanie, ale najpierw opowiedz nieco o tym, jak wyglądały Wasze przygotowania do wznowienia rozgrywek w lidze?

Dokładnie start rundy można uznać za bardzo udany, nie jest to dla nas zaskoczeniem bo w ostatnich dniach przed startem ligi drużyna wyglądała bardzo solidnie. Jedyną bolączką która nas dotykała w okresie przygotowawczym była ilość absencji spowodowanych kontuzjami. Tak naprawdę nie rozegraliśmy żadnego sparingu w optymalnym zestawieniu, co jednak przekuło się na inny pozytyw, dało nam informacje że zawodnicy którzy wchodzili do pierwszego składu byli gotowi do rywalizacji na najwyższym poziomie. Cieszę się bardzo, że wszyscy podopieczni z 34 osobowej kadry rozwijają się systematycznie i w drużynie widać oraz czuć zdrową sportową rywalizacje o miejsce w składzie czy to aby rywalizować w pierwszej lidze czy w drugiej. Warto odnotować także rywali z którymi mieliśmy okazje rozegrać gry przed rundą: Lotos Gdańsk, Escola Varsovia, Reprezentacja AP Reissa czy turnieje rozegrane z starszym rocznikiem 2006 myślę że dało odpowiednie przetarcie przed ligą.

2. Jak oceniasz start rozgrywek w wykonaniu naszego zespołu?

Na inauguracje rywalizowaliśmy z drużyną MUKS Bydgoszcz, która wydaję się głównym rywalem naszej drużyny. Oczywiście nie można lekceważyć innych drużyn w lidze, na czele z Zawiszą Bydgoszcz. Drużyna Muks-u zagrała całkowicie inaczej niż ostatnie spotkania w ubiegłym sezonie, poczekali na nas bardziej w średnim pressingu jednak po raz kolejny nie wystarczyło to na nasza ekipę i spokojnie przy kontroli nad spotkaniem wygraliśmy 2-0. Druga kolejka to już popis naszych podopiecznych i wygrana w Grudziądzu z tamtejszą Olimpią 11-0, po czym nastała przerwa spowodowana rozporządzeniem więc czekamy na wznowienie rozgrywek.

3. Jak układa się współpraca w sztabie szkoleniowym rocznika 2007? Wiemy, że sztab tworzy kilku trenerów. Może powiesz kto jaką rolę pełni w zespole?

Sztab w roczniku 2007 Juventus Academy Bydgoszcz jest bardzo rozbudowany patrząc pod kątem pracy z dziećmi, nie jeden klub seniorski nie może pochwalić się takim „zapleczem” Trenerskim. Na potrzeby tylko tego rocznika Trenerem Koordynatorem naszej grupy został Trener Grzegorz Och (koordynatorem głównym akademii jest Tomasz Pazderski), który raz w tygodniu specjalnie dla nas przyjeżdża z Warszawy, prowadzi trening i dodatkowo oczywiście wspiera nas swoim doświadczeniem również zawodniczym, nie ukrywam że z Trenerem Grzesiem analizujemy wspólnie wszystkie rzeczy dotyczące szkolenia rocznika 2007 w Bydgoszczy, można więc powiedzieć, że stworzyliśmy duet Trenerski który wspólnie kieruje i się wzajemnie uzupełnia. Dodatkowo przy roczniku pracuję dwóch kolejnych Trenerów asystentów: Trener Kacper Marks i Trener Arkadiusz Piskorski. Osobna pracę z 4 bramkarzami wykonuję świetny specjalista Marek Stefańczyk, a Trenera zajmującego się pionem przygotowania motorycznego Krzysia Urtnowskiego chyba u nas w województwie nie trzeba specjalne reklamować. Reasumując praktycznie na każdych zajęciach z chłopakami pracuje jednocześnie 3-4 Trenerów, myślę że to jest jeden z głównych powodów dzięki któremu nasi podopieczni wykonują taki progres sportowy.

4. Jaki jest cel na tę rundę?

Cele na najbliższą rundę mamy bardzo ambitne ale śmiem twierdzić że przy okazji bardzo realne. Chcemy wygrać 1 Ligę Wojewódzką, awansować do baraży, wygrać je i znaleźć się pierwszą drużyną w CLJ. Druga ekipa natomiast ma za zadnie w tym samym czasie wygrać 2 Ligę Wojewódzką co jednocześnie zaprocentuje awansem do Pierwszej Ligi. Chcemy wszystkim naszym chłopcom zapewnić rywalizację na najwyższym poziomie sportowym. Cele w tym wieku nie powinny jednak przysłonić procesu szkolenia młodego człowieka, więc wszystko musi być robione z głową, zdecydowanie wynik sportowy na tym etapie nie może determinować procesu szkolenia. Miejmy nadzieje, że aktualna sytuacja epidemiologiczna pozwoli nam dokończyć rozpoczęta pracę i wszystko zakończy się oczekiwanym rezultatem.

 

foto1.jpg