J academy black

  

                                                                              

 

 

                                                                    

1

2

3

4

 

Akademia Piłkarska Chemika Bydgoszcz oraz Fundacja Bydgoskiej Szkółki Piłkarskiej JAcademy (Juventus Academy Bydgoszcz) podpisały umowę o współpracy. Porozumienie pozwoli współdziałać w zakresie szkolenia zawodników oraz szkoleniowców. Umowa podpisana w zeszłym tygodniu z Zawiszą, a dzisiaj z Chemikiem jest dla nas dużą nobilitacją, ale też kierunkiem, za którym chcemy podążać – KIERUNKIEM WSPÓŁPRACY.

Akademia Chemika Bydgoszcz prowadzi szkolenie we wszystkich kategoriach wiekowych. Wychowankowie klubu regularnie grają w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów i Ligi Makroregionalnej, a pierwsza drużyna składająca się niemal w całości z wychowanków walczy o awans do 3 ligi.

Zarówno Juventus Academy, jak i Chemik Bydgoszcz od wielu lat należą do czołowych klubów w rozgrywkach młodzieżowych Kujawsko – Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Co warte podkreślenia, są to również jedyne dwa kluby w województwie kujawsko-pomorskim wyróżnione Złotym Certyfikatem PZPN, co potwierdza najwyższy poziom szkolenia.

Na mocy umowy, podobnie jak w przypadku umowy zeszłotygodniowej z Zawiszą uregulowane zostały stosunki transferowe między klubami oraz potwierdzona została formalnie chęć wymiany wiedzy i doświadczeń Trenerów podczas cyklicznych szkoleń.

Porozumienie oficjalnie podpisano w środę, 12 kwietnia w siedzibie Akademii Piłkarskiej Chemika Bydgoszcz przy ul. Glinki 79 w Bydgoszczy. Juventus Academy reprezentowali prezes zarządu Radosław Michalski oraz dyrektor sportowy Przemysław Mazurkiewicz, zaś Akademię Chemika – prezes zarządu Dominik Malicki oraz główny koordynator Akademii i trener pierwszej drużyny Wiktor Osiński.

 

DSC_0055.JPG

DSC_0038.JPG